در کلینیک دکتر زرگری می‌‌توانید از متخصصان ما مشاوره لازم را دریافت کنید

دکتر کاظم زرگری » جراحی سینه » مراقبتهای بعد از تزریق چربی به سینه 

مراقبتهای بعد از تزریق چربی به سینه 

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه به بهبود سریع و افزایش روند بهبودی بعد از جراحی کمک ویژه ای می نماید.  در ادامه  توضیحاتی درباره مراقبت‌های پس از تزریق چربی به سینه آورده شده است:

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه در هفته اول

مراحل تزریق چربی به سینه کاملا سرپایی بوده و بیمار بلافاصله مرخص خواهد شد. همچنین می تواند یک روز بعد به محل کار بازگشته و زندگی روزمره را از سر بگیرد. اما بهتر است یک الی دو روز را در منزل به استراحت بپردازد.

در هفته اول بعد از تزریق چربی رعایت نکات زیر الزامی است:

  • استراحت : در هفته اول، استراحت فیزیکی بسیار اهمیت‌است. فرد باید فعالیت‌های جسمی سنگین را محدود کند و از تحرکات ناگهانی خودداری کند تا از ایجاد فشار زیاد بر روی منطقه تزریق چربی جلوگیری شود.
  • استفاده از لباس فشاری: پزشک ممکن است توصیه کند که از لباس فشاری استفاده شود تا به کاهش تورم کمک شود و به حفظ سینه‌ها به شکل صحیح کمک شود.
  • مراقبت از جای تزریق: منطقه تزریق چربی باید تمیز و خشک نگه داشته شود. استفاده از محافظ های ضد آب برای جلوگیری از عفونت و محافظت از جای تزریق مهم است.
  • مصرف داروها:  مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک باید با دقت انجام شود. این داروها ممکن است شامل ضد التهاب ها و مسکن‌ها باشند که به بهبود درد و تورم کمک می‌کنند.
  • تغییرات : در هفته اول، تغییراتی ممکن است در سینه‌ها ایجاد شود. این تغییرات می‌توانند شامل تورم، گرفتگی، و تغییر در حساسیت باشند که به مرور زمان بهبود می‌یابند.
  • هنگام خواب:  خواب به موقع و در وضعیت مناسب می‌تواند به بهبود سریع‌تر وضعیت کمک کند. استفاده از یک بالشتک مناسب و خواب در وضعیتی که فشار بر سینه ها به حداقل برسد، توصیه می‌شود.

همچنین رعایت نکات زیر الزامی است: 

  •  از پوشیدن سوتین های جک دار حداقل تا 3 هفته اجتناب نمایید.
  • حداقل تا 4 هفته از خوابیدن روی شکم اجتناب نمایید.
  • بهتر است تا یک هفته از رابطه جنسی پرهیز نمایید.

بیشتر بخوانید : کاندیدهای مناسب برای تزریق چربی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه در هفته دوم

بعد از هفته اول باید به پزشک مراجعه کنید، تا وضعیت بزرگ کردن سینه ها با چربی را مورد بررسی قرار دهد. در این حالت ممکن است سینه ها کمی بزرگتر و متورم شده باشند، ولی تغییرات حاصل از تزریق چربی به سینه ها به وضوح قابل مشاهده است. اگر در مراحل اولیه سینه ها بزرگتر از آن چیزی است که مد نظر شما بوده جای نگرانی ندارد، زیرا بعد از گذشت چند روز از میزان تورم آنها کاسته خواهد شد. ماساژ سینه ها با فشار بسیار کم در این مرحله در کاهش تورم بسیار موثر است.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه در هفته سوم تا ششم

در این شرایط تورم سینه ها فروکش کرده و به حالت طبیعی خود باز می گردد. در این دوره شکل سینه ها به بهترین حالت خود می‌رسد، و بهترین فرم دارد. همچنین ورم ناشی از لیپوساکشن نیز به طور کامل برطرف خواهد شد. پزشک نتیجه نهایی تزریق چربی را ارزیابی خواهد کرد.

یک سال بعد

همان طور که حتما اطلاع دارید، تزریق چربی به سینه ها روشی دائمی برای افزایش حجم سینه ها است. تقریبا یک سال بعد از تزریق سینه ها به فرم نهایی خود می رسند و نیازی به ترمیم و تزریق مجدد چربی نیست. با این حال ممکن است شکل و فرم سینه ها تا حدودی دچار تغییر تحول شده و یا سینه ها دچار افتادگی شوند. همچنین تغییر وزن نیز در اندازه و شکل سینه ها بسیار موثر است. در ضمن چربی بر خلاف پروتز نیاز به جابجایی و یا تغییر ندارد.

دکتر کاظم زرگری

دکتر کاظم زرگری

فوق تخصص جراحی زیبایی
با انجام اعمال زیبایی جراحی بینی تهران یا رینوپلاستی هستند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تاثیر پروتز سینه بر شیردهی و بارداری

تاثیر پروتز سینه بر شیردهی و بارداری

پروتز سینه برای زنانی که به دلیل عوامل مختلفی از جمله بیماری‌های سرطانی، جراحی‌های تخریبگر، یا عوارض طبیعی مانند کوچک بودن سینه، نیاز به ترمیم و شکل‌دهی به سینه‌های خود را دارند،...

پروتز سینه اشکی بهتر یا گرد؟

پروتز سینه اشکی بهتر یا گرد؟

پروتز سینه یکی از راه‌های معمول برای افزایش اندازه و شکل سینه‌ها است که برای افرادی که به دلایل مختلفی از جمله عوامل طبی یا زیبایی اقدام به جراحی آن می‌کنند. انتخاب بین پروتزهای...

7 علائم عفونت پروتز سینه + راه درمان

7 علائم عفونت پروتز سینه + راه درمان

عفونت پروتز سینه یک مشکل پزشکی جدی است که ممکن است پس از عمل جراحی پروتز سینه یا در طول زندگی و پس از آن رخ دهد. این عفونت می‌تواند تاثیرات مخربی بر روی سلامتی و کیفیت زندگی فرد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *