انتخاب برگه
دکتر کاظم زرگری » پرسینگ بینی » تزریق کورتون بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

مدت زمان مطالعه2 دقیقه

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی به منظور رفع ورم نوک بینی انجام می شود. همه افراد بعد از جراحی بینی نیاز به تزریق کورتون ندارند اما متاسفانه برخی از افراد به دلایل باورهای غلط که حتما کورتون باید بعد از جراحی بینی به بینی تزریق شود و جزئی از اقدامات بعد از جراحی می باشد از جراح بینی خود می خواهند که این تزریق را انجام دهد تا نتیجه بهتری از جراحی بینی خود کسب کنند. در صورتی که تزریق کورتون بعد از جراحی بینی بیشتر برای افرادی که بینی های آن ها داراری پوست ضخیم می باشد لازم است زیرا در جراحی بینی گوشتی بدلیل داشتن پوست سفت و ضخیم که موجب می شود پشت نوک بینی دچار تورم شود از تزریق کورتون به نوک بینی بعد از جراحی بینی برای کاهش تورم بیشتر استفاده می شود. در جراحی بینی های استخوانی تورم بینی بعد از جراحی بینی زودتر بهبود می یابد و اصولا نیاز به تزریق کورتون در این نوع از بینی ها لازم نمی باشد.در صورتی که تزریق کورتون به دفعات زیادی و در زمان نامنا سب انجام شود عوارض گوناگونی دارد و تاثیر چندانی بروی نتیجه بهتر از جراحی بینی ندارد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

مهمترین زمان برای تزریق کورتون

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی حتما باید توسط جراح بینی انجام شود، ممکن است که تزریق حین عمل توسط جراح بینی انجام شود. تزریق کورتون بعد از جراحی بینی نیاز به دقت و مهارت بالای دارد زیرا باید در جای مناسب و به طرز صحیح و در دوز مناسب انجام شود.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی باید به صورت عمقی انجام شود زیرا اگر این تزریق بصورت عمقی نباشد و در زیر پوست تزریق شود موجب می شود پوست بینی را نازک و ملتهب نماید و در نتیجه ظاهر بینی را زشت نماید.

یک ماه بعد از جراحی بینی، زودترین زمانی است که بعد از جراحی بینی می توان کورتون را تزریق کرد زیرا که بهتر است بدن روند طبیعی خود را برای ترمیم بافت و کاهش ورم بینی آغاز کند. معمولا یک هفته بعد از تزریق کورتون بیمار می تواند تغییرات آن را مشاهده کند. در برخی موارد ممکن است این زمان طولانی تر شود.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است

افرادی که دارای پوست بینی ضخیمی هستند(معمولا جراحی بینی گوشتی به دلیل داشتن پوست بینی ضخیم نیاز به تزریق کورتون برای کاهش ورم نوک بینی دارند.)

افرادی که مدت زیادی از جراحی بینی شان گذشته است واز ورم نوک بینی آن ها کاسته نشده است و ورم بینی بروی بینی آن ها به مقدار زیادی مشاهده می شود.

افرادی که جراحی بینی ترمیمی انجام می دهند.

راه های ارتباطی دکتر زرگری جراح بینی در کرج

تلگرام دکتر زرگری: doctorzargari

اینستاگرام دکتر زرگری: doctor_zargari

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۴۰۱۹۶۹ – ۰۲۶۳۲۲۱۶۳۹۸

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر زرگری جراح بینی در کرج

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button