دکتر کاظم زرگری 4 جراحی بینی 4 عمل بینی ترمیمی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

عمل بینی ترمیمی

عمل بینی ترمیمی

رینوپلاستی تقریباً چالش برانگیز ترین عمل جراحی پلاستیک محسوب می شود. تغییر شکل ناهنجار بینی و اصلاح اختلال در تنفس حتی در دست بهترین جراحان هم اتفاق می افتد. این مورد به دلیل ساختار پیچیده آناتومی بینی است. با توجه به نرخ بالای جراحی بینی نیاز برای عمل ترمیمی بینی یک نیاز متداول شده است.

امروزه جراحان بینی تجربه بسیار بالایی در عمل بینی ترمیمی پیدا کرده اند و با استفاده از تکنیک های بروز می توانند نقص های جزئی بینی را برطرف نمایند. ولی به طور کلی برای انتخاب جراح بینی ترمیمی حتماً به دنبال بهترین پزشک در این زمینه بگردید زیرا عمل ترمیمی نیازمند دقت و تجربه و تبحر بسیار بالای جراح است و در صورتی که این جراحی با شکست مواجه شود، بهبود بینی و ترمیم آن روند بسیار مشکل و حتی امکان نا پذیری می شود.

عمل بینی ترمیمی

عمل بینی ترمیمی

در صورتی که عمل بینی کرده اید و بعد از مدتی با مشکلاتی نظیر تنفس دشوار از بینی و تغییر تدریجی و ناهنجار ساختار بینی مواجه شدید می توانید به پزشک جراح مراجعه کنید تا نیاز به انجام جراحی ترمیمی سنجیده شود.

جراحی بینی ترمیمی

این جراحی به طور کلی تحت بیهوشی کلی انجام می گیرد. ولی در برخی موارد می توان با بی حسی موضعی هم این جراحی را انجام داد. برش هایی که در بینی ایجاد می شوند به طور کلی داخلی هستند ولی یک برش خارجی کوچک هم گاهی ایجاد می شود. استخوان و غضروف بینی تغییر شکل داده می شود و مراقبت ها و اقدامات لازم برای بهبود تنفس فرد انجام می گیرد. در اکثر موارد اگر این جراحی به صورت درستی انجام گیرد می تواند به بهبود تنفس بیماران و ترمیم بینی و بهبود ظاهری بینی منجر شود.

حدوداً 5 تا 7 روز بعد از جراحی، بینی متورم است. اکثر بخیه هایی که استفاده می شوند از نوع جذب شونده هستند. بنابراین نیازی به کشیدن بخیه ها نیست.

به منظور دستیابی به دیگر خدمات دکتر کاظم زرگری جراح بینی در کرج با مطب ایشان تماس حاصل فرمائید. شماره تماس مطب 02632216398 می باشد. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمائید.

خطرات عمل ترمیمی بینی

در صورتی که جراحی بینی اولیه توسط یک جراح که صلاحیت لازم را نداشته است انجام گیرد می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد و در بسیاری از موارد پزشک نمی تواند برای بار دوم جراحی انجام دهد. به این دلیل بهتر است که در جراحی برای بار اول دقت لازم را در انتخاب جراح خود داشته باشید.

یکی از عوارضی که جراحی بینی نادرست می تواند داشته باشد این است که غضروف بینی را به طول کلی از بین برده باشد. در این موارد با توجه به نظر پزشک می توان از غضروف پیوندی کمک گرفت.

در برخی موارد می توان قبل از عمل ترمیمی بینی، با استفاده از تکنولوژی های جدیدی که در دسترس است شکل نهایی بینی را به صورت شماتیک تا حدودی به دست آورد.

نتیجه گیری

عمل بینی ترمیمی خطرات و ریسک های خاص خود را دارد که با جراحی بینی که برای اولین بار انجام می گیرد کاملاً متفاوت است. ولی به طور کلی چه در جراحی بینی اولیه و چه در جراحی بینی ثانویه تحقیقات خود را انجام دهید و نمونه کارهای جراح خود را ببینید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

منبع : https://med.stanford.edu/drmost/aesthetic-services/procedures/revision-rhinoplasty.html

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button