انتخاب برگه
دکتر کاظم زرگری » عمل بینی ترمیمی در کرج » جراحی لیپوماتیک و مراقبت های لازم آن
مدت زمان مطالعه7 دقیقه

جراحی لیپوماتیک و مراقبت های لازم آن

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
مدت زمان مطالعه7 دقیقه

 

 

در دنیای امروز بسیاری  از موضوعاتی که در گذشته به عنوان یک معضل شناخته می شد و راه حلی برای آن وجود نداشت، درمانی ساده دارد. تا همین چند دهه پیش مسئله تجمع بیش از حد چربی ها در ناحیه شکمی جزء آن دسته از مشکلاتی بود که رفع آن به سادگی امکان پذیر نبود. ولی این روز ها بسیار راه حل هایی وجود دارد که برای حل و رفع این معضلی که تعداد زیادی را دچار مشکل ساخته است، بکار گرفته می شود. در این مقاله قصد داریم یکی از رو ش های علمی و پزشکی که جهت خلاصی از چربی های اضافی در بدن وجود دارد نگارشی داشه باشیم. دکتر زرگری یکی از بهترین جراح لیپوماتیک نیز در ادامه اطلاعات مفیدی را در اختیارتان خواهد گذاشت.

بهترین جراح بینی در غرب تهران

لیپوماتیک؛ روشی مطمئن در جهت از بین بردن چاقی های  نگران کننده

همواره در تمام دوران ها بودند کسانی که با مشکل چاقی مواجه بودند و این مساله باعث شده که برخی از فعالیت های اجتماعی و فردی آنها روند طبیعی را نداشته باشد. اما به مرور زمان گویی این معضل روند صعودی داشته و بسیاری را به خود درگیر کرده است. حال اینکه این رشد تصاعدی معلول چه علت یا عللی می تواند باشد پژوهشی وسیع می طلبد. ولی یکی از احتمالاتی که وجود دارد سبک زندگی و رژیم غذایی این روزهای ماست. با توجه به افزایش مصرف غذا های فست فودی و استفاده از چربی های ناسالم بعید نیست که همین علت اساسی گسترش مسئله چاقی های بسیاری از افراد باشد.

خوش بختانه باید گفت به موازات تغییر سبک های زندگی و عادت های غذایی، در پزشکی نیز ما با پیشرفت هایی مواجه هستیم که می تواند در جهت رهایی از چاقی های نگران کننده یاری رسان طیف گسترده ای از افراد جامعه باشد.

روش های مختلفی برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم، پهلو وجود دارد که یکی از این روش ها لیپوماتیک است.

لیپوماتیک

در این روش درمانی و در مواردی زیبایی، چربی های زائد بدن در تمام نقاط بدن از بین می روند. در واقع با ایجاد حفره یا سوراخی در ناحیه ای از بدن دستگاه از طریق ورود به آن چربی های اضافی را از بین می برد. از نقاط مثبتی که می شود در این روش درمانی اشاره داشت این است که جزء اعمال سرپایی محسوب می شود و نیازی به استفاده از مواد بیهوش کننده ندارد. و دیگر نگرانی بانوان و آقایان این است که مبادا مجبور باشند دردی را در طول مدت درمان متحمل شوند. در اینجا باز هم نوید دیگری را به شما همراهان بدهیم که این روش هیچ گونه درد و خونریزی را در پی ندارد.

در این روش خواسته ای که متقاضیان انجام جراحی به روش لیپوماتیک دارند این است که اندازه و شکل بدن آن ها تغییر کند.  خوش بختانه این روش در تمام مدتی که از سوی پزشکان برای متقاضیان انجام شده است نتایج مثبتی را همراه داشته است و مراجعین به نتیجه دلخواه خود رسیدند.

مزایای لیپوماتیک 

 1. علیرغم اینکه از بیهوشی ها استفاده نمی گردد برای آنکه روند درمانی با درد همراه نباشد از بی حسی های موضعی استفاده می گردد.
 2. ترشحات و ورم در روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش های چربی سوزی بسیار کم است.
 3. پس از آنکه جراحی انجام شد نیاز نیست بیمار بستری شود و دوره ای را تحت نظر باشد. این روش برای کارمندان و کسانی که نمی توانند دوره طولانی را در بیمارستان بمانند بسیار مناسب است زیرا که در کمترین زمان بالاترین نتیجه مطلوب حاصل می شود.
 4. زخم ها و عوارضی مثل خستگی و بیحالی در این روش از جراحی بسیار کم است. در بسیاری از روش های دیگر دوره نقاهت طولانی تری را باید سپری کنند.
 5. در این روش احتمالات دچار شدن به عفونت های بدنی بسیار کم گزارش شده است. ولی در حالت کلی این مورد کم خطرتر است نسبت به دیگر روش های جراحی بدن.

معایب لیپوماتیک

 

 1. واکنش هایی که آلرژیک هستند در این روش ممکن است بروز پیدا کنند.
 2. دچار شدن به حالت تهوع
 3. حس ضعیف شدن و سرگیجه داشتن
 4. بالار فتن درجه دمای بدن
 5. حس خارش در بخش هایی از پوست

لیپوماتیک در از بین بردن چربی های کدام بخش ها می تواند کمک کند

 

 1.  لیپوماتیک شکم؛ این بخش مهم ترین بخشی است که لیپوماتیک در حذف چربی های آن می تواند روش موفقی باشد.
 2.  لیپوماتیک باسن
 3.  لیپوماتیک کمر یا پهلو ها
 4.  لیپوماتیک ران ها به طور کلی
 5.  لیپوماتیک بازوان
 6.  لیپوماتیک سینه
 7.  لیپوماتیک گردن ( این بخش در آقایان معمولا چربی های اضافی زیادی دارد.
 8.  لیپوماتیک غبغب

 

 

عکس نوشته در رابطه با لیپوماتیک

همه چیز درباره لیپوماتیک 

تاثیرات لیپوماتیک بر بدن

 • باعث یکنواختی در لایه زیر پوست که چربی در آن جمع شده می شود.
 • در روش لیپوساکشن پوست به صورت گلوله مانند نمایان می شود در حالی که در روش لیپوماتیک این عارضه وجود ندارد.
 • هزینه لیپوماتیک نسبت به جراحی های دیگر کمتر می باشد.
 • بعد از این پروسه باید تا 2 هفته برای ناحیه تخلیه شده گن استفاده شود در حالی که در روش لیپوساکشن باید تا 6 ماه و در روش لیپولیزر بین 2 تا 4 ماه گن استفاده شود.
 • در این روش صدمه ای کمتری به ترابکولاهای پوستی وارد می شود.
 • در روش لیپوماتیک ار بی حسی استفاده می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نمی باشد و متقاضی هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نمی نماید.
 • لیپوماتیک هیچ گونه عفونت و ریسکی به همراه ندارد.
 • ترشحات بعد از این فرآیند بسیار کم می باشد.
 • احتمال آمبولی شدن در این روش صفر می باشد.
 • این پروسه هیچ گونه خستگی و کسالت به همراه نمی آورد.
 • دوره نقاهت دو روزه ای دارد که متقاضی بلافاصله توانایی انجام فعالیت های روزمره را دارا می باشد.
 • بعد از تخلیه چربی پوست شل و افتاده نمی شود و برای دستیابی به نتایج بهتر لیفت را نیز همراه آن انجام می دهند.

آمبولی چربی در لیپوماتیک

در این مشکل بافت چربی از جریان خون عبور می کند و در یک رگ خونی محبوس می شود. به طور کلی آمبولی ها از طریق جریان خون عبور می کنند و یک رگ خونی را مسدود می سازند. آمبولی های چربی کوچک و متعددند و نشانه ها و علائم بسیاری را به وجود می آورند.

بیش از 90 درصد آمبولی ها به دلیل آسیب ها و شکستگی ها یا جراحی بر روی استخوان های بزرگ و یا جراحی های لیپوساکشن و لیپوماتیک ایجاد می شود.

آمبولی 12 تا 36 ساعت بعد از جراحی به وقوع می پیوندد. علائم و نشانه های امبولی بستگی به محل رگ های مسدود شده دارد. علامت اصلی این عارضه عملکرد نادرست سیستم عصبی است که به کما و مرگ فرد منجر می شود. از دیگر علائم آمبولی چربی می توان به اختلال در ضربان قلب، اشکال در تنفس، تب و … اشاره کرد. خونریزی و کبودی در گردن، شانه ها، زیر بغل و ملتحمه دیده می شود.

نرخ مرگ و میر در اثر آمبولی چربی 10 تا 20 درصد است و با مراجعه به هنگام به پزشک می توان از خطر مرگ رهایی یافت.

پیشگیری از آمبولی چربی بعد از لیپوماتیک

پزشک راهکارهای مختلفی را برای پیشگیری از آمبولی چربی به بیمار می گوید. یکی از راه های موثر برای جلوگیری از آمبولی چربی می توان به شروع حرکت کردن بیمار و انجام فعالیت های سبک و آهسته راه رفتن بعد از عمل اشاره کرد. حرکت دادن و ماساژ دادن پاها می تواند برای به حرکت در آمدن چربی در بدن و بالا بردن گردش خود موثر واقع شود. اگر گردش خون مناسب باشد احتمال انسداد رگ ها بسیار پایین می آید.

در صورتی که بیمار سابقه آمبولی چربی داشته باشد، پزشک با تجویز برخی داروها می تواند از این عارضه پیشگیری کند. بنابراین بررسی پرونده پزشکی بیمار اهمیت بسیار بالایی دارد.

درمان آمبولی چربی بعد از لیپوماتیک

در صورتی که این عارضه مشاهده شود، بیمار سریعاً به بیمارستان منتقل می شود. بخش اورژانس فوراً برای بیمار از ماسک اکسیژن استفاده می کند تا اکسیژن کافی به بدن برسد. زیرا در بسیاری از موارد تنفس فرد با مشکل روبرو می شود. همچنین داروهایی برای افزایش حجم خون به بیمار تزریق می شود.

به این ترتیب اسیدهای چرب مضر و آسیب رسان از بین می روند. تجویز استروئیدها و رقیق کننده های خون مانند هپارین هم صورت می گیرد. ولی تاثیر بالای این داروها تا کنون ثابت نشده است. مصرف این داروها باید حتماً تحت نظر پزشک باشد زیرا احتمال افزایش خونریزی را در پی دارند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button