انتخاب برگه
دکتر کاظم زرگری » پرسینگ بینی » کاهش تورم بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

مدت زمان مطالعه2 دقیقه

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با روش هایی که می تواند از تورمات بینی بعد از جراحی بکاهد داده شده است تا با رعایت این نکات ساده به راحتی بعد از جراحی بینی از تورمات بینی خود بکاهید و نتایج واقعی جراحی خود را مشاهده نمایید .

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

بالا نگه داشتن سر به سمت بالا

با انجام این کار حتی در زمان استراحت می توانید از تورمات بینی بعد از جراحی بکاهید تا جایی که ممکن است از خم کردن سر به سمت پایین خودداری نمایید .

استفاده از کمپرس یخ

یکی از ساده ترین و موثر ترین روش ها برای کاهش تورم و کبودی اطراف بینی استفاده از کمپرس یخ می باشد ، انجام این کار روزی دو تا سه بار توصیه می شود مدت زمان استفاده بستگی به خود فرد دارد، زمانی که کمپرس یخ باعث احساس ناراحتی شد می توانید آن را از روی صورت و بینی بردارید .

 

کم کردن مصرف نمک

هر گونه التهابی با مصرف بیش از اندازه نمک بیشتر می شود ، بعد از جراحی بینی توصیه می شود از خوردن نمک یا هر گونه غذایی که حاوی سدیم می باشد تا مدتی خودداری شود ، زیرا مصرف سدیم باعث تجمع مایع در بدن و در نتیجه بیشتر شدن تورم می شود .

محدود کردن فعالیت ها

محدود کردن برخی از فعالیت ها می تواند در کاهش تورم تاثیر گذار باشد، فعالیت بیش از حد بدن می تواند باعث شود که خون به نواحی مختلف صورت هجوم بیاورد، توصیه می شود برخی از فعالیت ها تا مدت ها بعد از جراحی بینی محدود شود بلند کردن اجسام سنگین و خم کردن سر به سمت پایین می تواند باعث افزایش تورم شود تا جایی که ممکن است از انجام دادن این حرکات جلوگیری نمایید .

نتیجه گیری

تورمی که بعد از جراحی بینی بروز پیدا می کند طبیعی و اجتناب ناپذیر است ، بهترین راه مقابله با این مشکل داشتن صبر و رعایت نکاتی است که در قسمت فوق به آن ها اشاره شد . اگر قبل از جراحی بینی آگاه باشید که نتیجه نهایی را بعد از گذشت چندین ماه از جراحی بینی می توانید مشاهده نمایید گذراندن این دوران برای شما راحت تر می باشد . لازم به ذکر است باید از نتیجه جراحی بینی انتظارات واقع بینانه داشته باشید. در انتها اگر با رعایت تمامی مواردی که بیان شد نتوانستید تورم بینی و اطراف آن را کاهش دهید و زمان بسیاری از جراحی بینی شما گذشته است ، تزریق کورتون برای کاهش این تورم می تواند گزینه مناسبی باشد ، اکثرا این تزریق در بینی های گوشتی که تورم دیر تر کاهش پیدا میکند صورت می گیرد .

 

برخی از خدمات دکتر زرگری:

راه های ارتباطی دکتر زرگری جراح بینی در کرج

تلگرام دکتر زرگری: doctorzargari

اینستاگرام دکتر زرگری: doctor_zargari

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۴۰۱۹۶۹ – ۰۲۶۳۲۲۱۶۳۹۸

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر زرگری

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button