دکتر کاظم زرگری » جراحی بینی » کاهش تورم بعد از جراحی بینی

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

چگونه می توان از ورم بعد از عمل بینی خلاص شد؟

اخیرا در سطح کشور جراحی زیبایی صورت از رواج زیادی برخوردار شده است به طوری که یکی از آن ها را می توان در جراحی زیبایی بینی (خواه جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی و …) اشاره کرد که از استقبال زیادی از افراد برخوردار شده است و جوانان به آن تمایل زیادی نشان می دهند.

اگر کمی بنگریم خواهیم دید در هر خانواده ای یک یا دو نفری این عمل کم خطر را انجام می دهند و هیچ گونه عوارض یا خطر خاصی جان آنان را تهدید نمی کند. از جمله دغدغه هایی که بیشتر ذهن افراد را درگیر می کند در این است که آیا با رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی می توان زودتر به فعالیت و امور روزمره زندگی بازگشت یا نه؟ چه اقداماتی را باید انجام داد تا کبودی و ورم بعد از جراحی بینی کاهش پیدا نماید؟

توصیه دکتر کاظم زرگری بهترین جراح بینی تهران بر این است که اگر خواهان  رسیدن به بهترین نتایج بعد از عمل می باشید، باید از تمام دستور العمل های جراح بینی خود تبعیت نمایید تا بهترین نتایج را برای فرد به همراه بیاورد.

به منظور کاهش ورم و کبودی بعد از عمل توصیه می شود که از کمپرس یخ استفاده شود زیرا که عارضه کبودی و تورم طبیعی است در هر بینی رخ خواهد داد و معمولا 1 تا 2 هفته کاملا برطرف خواهد شد.

چنانچه بعد از جراحی بینی خونریزی در فرد اتفاق بیفتد نباید نگران شود زیرا عارضه ای کاملا طبیعی می باشد و و باعث می شود که کبودی به حداقل برسد اگر خونریزی مزمن و غیرقابل کنترل بود به بهترین جراح بینی گوشتی تهران اطلاع دهید.

بهتر است به منظور کاهش تورم بعد از عمل از قرار گیری در آفتاب و مکان های پر حرارت اجتناب نماید و در حین خواب سر را بر روی جسم مرتفع  که زاویه را 30 تا 45 درجه نشان می دهد، قرار نماید.

بهتر است که از حمل اجسام سنگین و سفت اجتناب شود زیرا کوچک ترین فشار باعث ایجاد کبودی و تورم در ناحیه بینی خواهد شد.

دکتر کاظم زرگری

دکتر کاظم زرگری

فوق تخصص جراحی زیبایی
با انجام اعمال زیبایی جراحی بینی تهران یا رینوپلاستی هستند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
ورم بعد از پروتز سینه

ورم بعد از پروتز سینه

ورم بعد از پروتز سینه ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و این مسأله می‌تواند برای زنانی که این عمل جراحی را انجام داده‌اند، موضوعی نگران‌کننده باشد. در زیر به مقدمه‌ای متفاوت در...

بهترین دکتر جراح پروتز سینه در تهران و کرج

بهترین دکتر جراح پروتز سینه در تهران و کرج

دکتر پروتز سینه نقش بسیار حیاتی در مراقبت و درمان بیماران با مشکلات پروتز سینه دارد. این تخصصی که از جراحان پلاستیک و ارتوپدی می‌آید، به دلیل اهمیت روانی و جسمی مسائل مرتبط با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *