در کلینیک دکتر زرگری می‌‌توانید از متخصصان ما مشاوره لازم را دریافت کنید

دکتر کاظم زرگری » جراحی بینی » جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی از انواع مدل های جراحی بینی می باشد. ترکیب و شکل بقیه ی اجزای صورت، بر فرم بینی تاثیر می گذارد. پس نمی توانید هر مدلی را انتخاب کنید. در انتخاب نوع جراحی بینی خود، نیاز به مشاوره با متخصص دارید و سعی نکنید از روی بقیه تقلید کنید. جراحی بینی طبیعی یعنی فرم و شکل ظاهری بینی، متناسب با بقیه ی اجزای صورت باشد و با برطرف کردن نواقص آن، بیشتر به بینی شکل طبیعی می دهند و شاید اکثر مردم هم متوجه جراحی آن نشوند. این نوع جراحی مورد استقبال اکثر مردم می باشد و افراد از آن راضی هستند. در این نوع جراحی از استفاده از مواد مصنوعی، برداشتن بیش از حد بافت و شکل دهی بیش از حد غضروف اجتناب می کنند. در جراحی طبیعی باید سایز بینی متناسب با صورت باشد. مهم ترین اصل در این مدل جراحی، استفاده از حداقل مقدار تهاجمی است.

بسیاری از مراجعین و متقاضیان جراحی بینی خواستار جراحی بینی طبیعی هستند یک بینی طبیعی فرم فانتزی، عروسکی و قوس زیاد ندارد. زمانی جراحی بینی طبیعی است، که اندازه و شکل آن متناسب با فرم و سایر اجزای صورت باشد و زمانی که سایرین بینی فرد را مشاهده می کنند متوجه عمل بینی فرد نشوند. در جراحی بینی طبیعی معمولا به اصلاح انحراف و یکسان کردن تیغه ی بینی می پردازند و تغییرات بسیار زیادی در ظاهر بینی نمی دهند. افرادی که تمایل به جراحی بینی طبیعی دارند با مراجعه و مشاوره با بهترین جراح بینی تهران می توانند انتظارات خود را از داشتن بینی طبیعی به جراح اعلام کنند و در مقابل اطلاعات لازم و کافی را دریافت نمایند.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی های جراحی بینی طبیعی

یکی از مشخصه های بینی طبیعی، فاصله آن از لب و چانه ها است. در عمل جراحی طبیعی با توجه به طول آن، این فاصله را استاندارد سازی می کنند. یکی دیگر از ویژگی های آن، فاصله چشم با بینی است که پهنای بینی را می توان نسبت به آن مشخص کرد. ویژگی دیگر آن زاویه بین خط عمود بر لب و بینی می باشد. در عمل جراحی بینی طبیعی سعی می شود تا حدی سلایق بیمار نیز مورد توجه باشد. معمولا جراحی بینی مردانه به مدل طبیعی عمل می شود.

  • دست نخوردن شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی
  • گود نشدن پشت بینی
  • قوس بینی به میزان کم و بطور طبیعی
  • طبیعی بودن و برجسته و تیز نشدن نوک بینی
  • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی و پیشانی و بین بینی و لب
  • دیده نشدن جای بخیه

افراد مناسب جراحی بینی طبیعی

در بعضی شرایط باید جراحی بینی طبیعی انجام نشود که این شرایط توضیح داده خواهند شد. افرادی که هنوز در حال رشدند و بلوغ آنها تمام نشده، نمی توانند جراحی بینی انجام دهند، چون هنوز بینی در حال رشد است. همچنین در زنانی که زایمان داشته اند، باید حداقل ۱۲ ماه از زمان زایمان آن ها بگذرد. کسانی که دارای بیماری های انعقادی خون هستند، باید با پزشک متخصص خود مشاوره کنند. همچنین افرادی که جراحی بینی داشته اند و هنوز یک سال از آن نگذشته، نباید دوباره جراحی انجام دهند. کسانی که مشکل قلبی و عروقی و ریوی دارند، باید به پزشک متخصص اطلاع دهند.ر

روش های جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به دو روش باز و بسته انجام می شود که تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها می پردازیم:

جراحی بینی باز

روش باز: در این روش جراحی بینی، پایه ی میانی بینی برش می خورد و پوست آن به دلیل برش لبه داخلی پره ها، به سمت بالا برده می شود. این روش با هدف ایجاد اصلاحات گسترده انجام می شود. با بالا بردن پوست، پشت بینی و نوک آن کاملا قابل دسترسی خواهد بود. با جدا کردن غضروف لترال قسمت بالایی از تیغه میانی، شروع به عمل آن می کنیم. این روش مزایایی دارد که آنها را شرح می دهیم. در این روش جراح دید مستقیم و کامل دارد و ناقرینگی آن کاهش می یابد. همچنین فضای کار برای جراح بیشتر است. در این روش گرفت های غضروفی و استخوانی و همچنین به کار گذاشتن پروتز، دقیق تر و راحت تر است. جراحی های این روش با رضایتمندی بیشتری همراه می باشد. در جراحی بینی ثانویه و همچنین بینی های کج، این روش اولویت دارد. همچنین جای بخیه های پایینی زیر پایه دماغ باقی نمی ماند.

جراحی بینی باز معایبی نیز دارد. یکی از معایب آن این است که به علت برش و تغییرات وسیع، تورم بینی نسبت به سایر روش ها بیشتر است. همچنین دارای دوره نقاهت بیشتری می باشد و روی پوست بینی، برش زده می شود. افرادی که جراحی بینی ترمیمی دارند یا افرادی که دارای پیچیدگی زیاد در بینی شان هستند و یا به علت ضعیف بودن غضروف هایشان نیاز به پیوند غضروف دارند، از کاندیدا های مناسب جراحی بینی طبیعی باز هستند.

جراحی بینی بسته

روش بسته: در جراحی بینی بسته پایه میانی بینی برش نمی خورد و تمامی برش ها، داخل بینی انجام می شود. به وسیله ابزاری مخصوص، پوست را بالا نگه می دارند و بدین صورت شروع به اعمال تغییرات می کنند. در این روش تغییرات ایجاد شده نسبت به روش باز، محدودتر است. امروزه به دلیل مزایای بیشتر روش باز، زیاد از این روش استفاده نمی کنند. این روش در مدت زمان کمتری نسبت به روش باز انجام می شود و همچنین تورم پس از عمل در این روش کمتر است و زودتر رفع می شود.

در این روش فقط تغییرات جزئی اعمال می شود. مناسب ترین افراد برای این روش، کسانی هستند که دارای پل بینی متقارن و نوک بینی متناسب هستند. در این روش دسترسی جراح محدودتر و دید او نیز کمتر می باشد و احتمال غیر قرینگی وجود دارد.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

می توانید بعد از عمل جراحی طبیعی، برای کاهش کبودی و تورم از کمپرس سرد مثل کیسه یخ و… استفاده کنید. سعی کنید زیاد صحبت نکنید و نخندید و تا یک هفته استراحت کنید. از رفت و آمد به مکان های شلوغ برای جلوگیری از صدمه رساندن به بینی، پرهیز کنید. همچنین از خیس شدن بینی جلوگیری کنید و استحمام بعد از جراحی بینی را به بعد از برداشتن گچ بینی موکول کنید. از خوردن نمک و مصرف دخانیات نیز پرهیز کنید. از غذاهای نرم مانند سوپ که نیاز به جویدن ندارد استفاده نمایید.

هزینه جراحی بینی طبیعی

یکی از سوالات مهم افرادی که قصد انجام جراحی دارند، این است که هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است؟ باید بدانید که مبلغ دقیقی نمی توان برای آن اعلام کرد و ابتدا شما باید برای معاینه و بررسی بینی خود به جراح بینی مراجعه کنید تا قیمت دقیق جراحی بینی طبیعی برای شما برآورد شود. میزان مشکلات بینی، نوع جراحی، دستمزد و مهارت پزشک و … در تعیین هزینه موثر می باشند.

مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی که باید رعایت کنید

به دلیل افزایش آمار جراحی بینی در کشور ما، آشنایی با نحوه جراحی، اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا می تواند تاثیر مستقیمی روی نتیجه داشته باشد. از این رو افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند باید از این اقدامات مطلع باشند و آن ها را به درستی و طبق تجویز پزشک انجام دهند تا احتمال بروز هر گونه عوارضی کاهش پیدا کند.

نقش نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند که هر کدام از این بینی ها دارای خصوصیات و ویژگی های خاصی هستند. ضخامت پوست عامل اصلی تعیین کننده بینی گوشتی و استخوانی است بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند در صورتی که بینی های استخوانی پوستی نازک و یا متوسط دارند و بطور طبیعی نیمه بالایی بینی که استخوان بینی را پوشانده است نسبت به نیمه پایینی بینی که ناحیه غضروفی را می پوشاند پوست نازک تری دارد.  در جراحی بینی  گوشتی که دارای پوست ضخیمی هستند موجب می شود ظرافت هایی که پزشک در جراحی خود بکار می رود مشاهده نشود در این صورت پزشک در ابتدا از حجم پوست اضافی در بینی می کاهد. در صورتی که در جراحی بینی  استخوانی که اسکلت بینی قوی می باشد و دارای پوست نازکی است کار جراح بینی راحت تر می شود و می تواند تغییرات را بروی بینی راحت تر اعمال کند.

نقش جراح در عمل بینی طبیعی

عکس برداری های لازم از صورت و بینی شما از زاویه های مختلف، قبل از انجام جراحی بینی شما صورت می گیرد. بهترین جراح بینی گوشتی تهران با بررسی دقیق این عکس ها و آنالیز کردن بینی و فرم صورتتان جراحی را به نحوی انجام می دهد که بینی فرم طبیعی بگیرد و با سایر اجزای صورت شما متناسب باشد.

 

دکتر کاظم زرگری

دکتر کاظم زرگری

فوق تخصص جراحی زیبایی
با انجام اعمال زیبایی جراحی بینی تهران یا رینوپلاستی هستند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
ورم بعد از پروتز سینه

ورم بعد از پروتز سینه

ورم بعد از پروتز سینه ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و این مسأله می‌تواند برای زنانی که این عمل جراحی را انجام داده‌اند، موضوعی نگران‌کننده باشد. در زیر به مقدمه‌ای متفاوت در...

بهترین دکتر جراح پروتز سینه در تهران و کرج

بهترین دکتر جراح پروتز سینه در تهران و کرج

دکتر پروتز سینه نقش بسیار حیاتی در مراقبت و درمان بیماران با مشکلات پروتز سینه دارد. این تخصصی که از جراحان پلاستیک و ارتوپدی می‌آید، به دلیل اهمیت روانی و جسمی مسائل مرتبط با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *