دکتر کاظم زرگری » جراحی بینی » جراحی ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

اگر جزو افرادی هستید که به تناسب اندام خود اهمیت می دهید و یا اینکه تمایل دارید که جراحی های زیبایی شکم و پهلو انجام دهید حتما اسم جراحی ابدومینوپلاستی را شنیده اید.این عمل جراحی که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است می تواند فرم و اندام ساعت شنی را برای خانم ها ایجاد کند. طی این جراحی پوست آویزان و چربی های اضافی زیر شکم برداشته می شود و عضلات شکم تقویت و در کنار یک دیگر قرار می گیرد. همزمان با لاغری شکم بخش قابل توجهی از پهلو ها نیز دچار تغییر می شود که در نهایت منجر به صاف شدن شکم و از بین رفتن ظاهر افتاده چربی ها و پوست آن خواهد شد. در ادامه افرادی که می توانند جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهند را مورد بررسی قرار می دهیم :

کاندید مناسب ابدومینوپلاستی کیست؟

ابدومینوپلاستی به طور کلی برای افرادی توصیه می شود که قبلا چاق بوده اند یا افزایش وزن شدیدی را تجربه کرده اند. اکنون کاهش وزن داشته و پوست شکم و چربی های زیر شکمشان آویزان شده است . این اتفاق بعد از زایمان و یا کاهش وزن های شدید ایجاد می شود که فرد دچار تغییرات سایز و پوستی شدید می شود. در این موارد ورزش و یا رژیم های غذایی برای از بین بردن افتادگی پوست کافی نیست و این عارضه ظاهری را برطرف نمی کند. همچنین در افرادی که تمایل به کاهش وزن و حفظ تناسب اندام دارند اما با رسیدن به هدف دچار افتادگی شکم شده اند نیز جراحی ابدومینوپلاستی توصیه می شود.

به طور کلی افراد مناسب برای این جراحی شامل موارد زیر هستند :

افرادی با سابقه بارداری و زایمان

اگر سابقه بارداری و زایمان داشته باشید ممکن است به دلایل مختلف بعد از این دوره دچار افتادگی پوست شکم و افزایش چربی های زیر شکم شده باشید. این عارضه باعث می شود که فرم بدن دچار تغییر شود و مشکلی که وجود دارد این است که با هیچ ورزش و یا رژیم خاصی نمی توان فرم شکم را به حالت اولیه بازگرداند. چرا که بعد از زایمان پوست شکم حالت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست می دهد و در قسمت هایی هم دچار پارگی و یا اسکار های شکمی می شود که ناشی از چاقی دوران بارداری است . برای رفع این مشکل اگر دیگر قصد بارداری ندارید می توانید از جراحی ابدومینوپلاستی توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی کمک بگیرید و ظاهر شکم را صاف و بدون چربی و پوست اضافه عمل نمایید. این جراحی که نیاز به برش های عمیق شکم دارد قسمت هایی از شکم و ناف را برش داده و پوست های آسیب دیده به طور کامل در آن حذف می شوند. محل برش شکم بخیه زده می شود و اسکار آن نیز باقی خواهد ماند. اما می توان با روش هایی مانند لیزر یا کرم های ترمیم کننده محل برش و بخیه را تا حدودی کمرنگ و محو نمود. اسکار باقی مانده هرچه باشد از ظاهر قبل از عمل شکم بهتر و زیباتر است.

شکم تخت و صاف
جراحی شکم قبل

افرادی که دچار کاهش وزن شدید شده اند

برخی افراد مبتلا به چاقی هستند و اضافه وزن آن ها به اندازه ای است که مرض خطر را رد می کند. این افراد اگر تصمیم به لاغری و تناسب اندام داشته باشند بعد از کاهش وزن قابل توجهی که دارند دچار افتادگی پوست شکم و قسمت های دیگر بدن خواهند شد. هیچ رژیم و ورزشی نیست که بتواند این ناحیه از بدن را که دچار آسیب شده است ترمیم و یا بازسازی نماید. همچنین استفاده از کرم و پمادهای موضعی هم جبران کننده نخواهند بود در مقابل روش های بی نتیجه هزینه ابدومینوپلاستی بسیار مناسب تر است. برای افرادی که لاغر شده اند و دیگر تمایلی به چاقی ندارند اما میخواهند قسمت های زیر شکم و پوست آن که آویزان شده است را از بین ببرند بهترین گزینه جراحی ابدومینوپلاستی است که می تواند این آسیب را به خوبی ترمیم و ظاهر شکم را بازسازی نماید.

دکتر کاظم زرگری

دکتر کاظم زرگری

فوق تخصص جراحی زیبایی
با انجام اعمال زیبایی جراحی بینی تهران یا رینوپلاستی هستند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی بیشتر از هر نوع دیگری از عمل بینی طرفدار دارد. این محبوبیت ناشی از فرم و سایز ایده آلی است که بعد از عمل جراحی ایجاد می شود. بینی فانتزی ظاهر زیبا و کوچکی دارد...

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند ،نازک بودن پوست کمک می کند که بینی بعد از جراحی به خوبی تغییرات ایجاد شده را نمایان سازد . بینی های گوشتی اغلب دارای پوست های ضخیمی هستند...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *