دکتر کاظم زرگری » جراحی بینی » جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

جراحی بینی فانتزی بیشتر از هر نوع دیگری از عمل بینی طرفدار دارد. این محبوبیت ناشی از فرم و سایز ایده آلی است که بعد از عمل جراحی ایجاد می شود. بینی فانتزی ظاهر زیبا و کوچکی دارد که معمولا زیبایی چهره را دو چندان می کند. بینی فانتزی و نیمه فانتزی گونه ای از عمل بینی است که بر روی بینی های استخوانی انجام می شود و مقداری سربالا بوده و تیغه آن بسیار نازک و کوچک است. البته استانداردهایی برای این نوع بینی تعیین شده است که جراح با توجه به آن و فرم کلی چهره تغییرات لازم را در بینی ایجاد می کند. دقت داشته باشید که انتخاب بهترین جراح بینی کرج برای بدست آوردن بینی فانتزی زیبا و دوست داشتنی از مهم ترین مواردی است که باید قبل از عمل به آن توجه نمایید.

جراحی بینی فانتزی

ساختار بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی بر روی بینی های استخوانی انجام می شود که استخوان مقاوم و محکمی دارد و پوست آن نسبتا نازک و بدون اسکار و چربی است. بینی های گوشتی برای انجام این جراحی مناسب نیستند چرا که پوست زخیمی دارند و چربی نوک بینی زیاد است ، بینی گوشتی غضروف ایده آلی برای ایجاد تغییرات لازم ندارد و به همین دلیل گزینه خوبی برای این عمل محسوب نمی شود. در جراحی بینی فانتزی تمرکز جراح روی نوک بینی و ایجاد قوس در تیغه آن است که در این صورت نیاز است که برای سربالا بردن بینی و فرمی کوچک تر استخوان محکم و غضروف های مقاومی در بر داشته باشد برای این نوع جراحی بینی گوشتی مناسب تر است. در عمل بینی فانتزی تا حد ممکن استخوان تراش خورده تا فرم ظریف و قوس بالایی در بینی ایجاد شود. این نوع بینی ها را به راحتی و از روی ظاهرشان می توان تشخیص داد. البته تغییراتی که در این جراحی ایجاد می شود با توجه به ساختار بینی و فرم کلی چهره انجام می شود و تیغه بینی تا حدی نازک می شود که فرد مبتلا به مشکلات تنفسی بعد از آن نشود. این عمل تا حد امکان بینی را کوچکتر و سربالاتر می کند و نوک بینی تا جایی که آسیبی به ظاهر کلی آن وارد نکند کوچک می شود. بنابراین این تصور را نکنید که اگر بینی استخوانی دارید پس می توانید هر فرم و اندازه ای که در نظر دارید را دریافت کنید. در این رابطه با بهترین جراح بینی گوشتی تهران نیز مشورت نمایید.

نتایج بینی فانتزی

بعد از عمل شما یک بینی کوچک، زیبا و سربالا خواهید داشت که با توجه به فرم کلی چهره و اندازه ی صورتتان ایجاد شده است. جراح حین عمل سعی می کند که ساختار تیغه را تا حد ممکن اصلاح کند. اگر قوز روی بینی وجود داشته باشد آن را برداشته و قوس ملایمی به آن می دهد. اگر تیغه بینی دچار شکستگی یا آسیب باشد آن را ترمیم میکند و به طور کلی فرم مناسب در تیغه را ایجاد می کند.

جراح برای تغییر نوک بینی استانداردهای لازم را در نظر می گیرد و همزمان به اندازه سوراخ های بینی هم توجه دارد که قرینه و هم اندازه باشند. در نهایت ممکن است قسمتی از پره های بینی تان برش بخورد و بخیه زده شود. این مساله به ساختار بینی شما بستگی دارد. بینی های فانتزی باید به صورت تخصصی و با در نظر گرفتن مسائل بسیاری انجام می شود که جراح قبل و حین عمل آن را رعایت می کند.

افراد مناسب بینی فانتزی

همانطور که اشاره ای کوتاه کردیم جراحی بینی فانتزی برای بینی های استخوانی ایده آل است این عمل حساس توسط بهترین جراح بینی تهران انجام می شود. در غیر این صورت ممکن است نتیجه دریافتی آن متفاوت و خارج از انتظار باشد. بینی های گوشتی گزینه خوبی نیستند چرا که پره های بینی گوشتی پهن و بزرگ است و تا حد نرمال قابل تغییر خواهند بود. همچنین بینی های گوشتی با وجود اینکه امکان تقویت غضروف را دارند اما نمی توان فرم یک بینی فانتزی و عروسکی را در آن ایجاد کند. به همین دلیل این عمل برای افرادی مناسب است که بینی استخوانی و محکمی دارند و تیغه بینی شان نیز محکم و بدون چربی است. از اهمیت پوست نیز نمی توان غافل شد. پوست بینی باید صاف و یکنواخت و نازک باشد. پوست های پرتقالی و زخیم برای این نوع بینی مناسب نیستند و عملکردهای جراح را در زیر پوست نمایش نمی دهند. هرچه پوست بینی زخیم تر باشد کار جراح سخت تر هم می شود چرا که به عنوان یک لایه پوشاننده تمامی برش ها و تغییراتی که در تیغه بینی ایجاد شده است را پنهان می کند.

بنابراین بهترین گزینه برای داشتن یک بینی عروسکی و فانتزی ، استخوان و غضروف محکم و پوست مناسب است.

عوارض جراحی بینی فانتزی

اگر جراحی بینی طبق اصول و توسط بهترین جراح بینی فانتزی انجام نشود ممکن است نتایجی که انتظار دارید کسب نشود و یا اینکه بینی تان دچار مشکلاتی شود که در نهایت باعث نگرانی و یا پشیمانی شما شود. بینی فانتزی باید با توجه به استاندارد های زیبایی شناسی انجام شود.

کوچک شدن بیش از اندازه سوراخ بینی

ممکن است سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک شود. کوچک بودن بیش از اندازه سوراخ بینی فرد را با مشکلات تنفسی همراه می کند و البته در زمان بیماری ها با مشکل مواجه می شود. همچنین امکان نفس کشیدن های عمیق را از فرد می گیرد. این عارضه به قدری شدید است که ممکن است با صدای فس فس بینی همراه شود و علاوه بر خود شخص اطرافیان را نیز آزار دهد.

آسیب دیدن تیغه بینی

اگر جراح اصرار زیادی روی نازک کردن و قوس بیش از اندازه روی بینی داشته باشد ممکن است تیغه به شدت دچار آسیب شود و فرم آن از بین برود. نازک شدن زیاد تیغه و یا قوس نامتوازن آن آسیبی است که جبران آن راحت نبوده و حتما در آینده فرد را مجبور به جراحی ترمیم بینی می کند. جراح باید همواره استانداردهای لازم برای بینی فانتزی و تکنیک های جراحی بینی را مد نظر قرار دهد و آن را رعایت کند.

تداخل در فاصله لب و بینی

ممکن است بین لب ها و بینی فاصله زیادی ایجاد شود که اولین عارضه آن بهم ریختگی توازن صورت و ظاهر ناخوشایند آن است. بینی باید به اندازه ای کوتاه شود که آسیبی به ساختار کلی چهره وارد نشود. همچنین سربالا کردن بیش از اندازه آن می تواند لب ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد و در نهایت فرم آن را تغییر دهد که ناخوشایند و نازیبا می شود.

دکتر کاظم زرگری

دکتر کاظم زرگری

فوق تخصص جراحی زیبایی
با انجام اعمال زیبایی جراحی بینی تهران یا رینوپلاستی هستند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح بینی گوشتی تهران

بهترین جراح بینی گوشتی تهران

بینی گوشتی جزو آن دسته از عمل های جراحی است که نیاز به دقت و مهارت از جانب جراح دارد. اینکه جراح توانایی بر طرف کردن مشکلات بینی گوشتی را داشته باشد و به طور همزمان بتواند ساختار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *