انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

تکنیک های جراحی بینی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

تکنیک های جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی همانند تمام جراحی های زیبایی نیاز است تا قبل از جراحی، پزشک جراح با بیمار صحبت کند و درباره هدف بیمار از جراحی به توافق نظر برسند. همچنین تکنیک های مناسب و موثر برای دست یابی به ظاهر مورد دلخواه بیمار انتخاب می گردند.

هدف از جراحی بینی

جراحی بینی به اصلاح ظاهر بینی ( موارد نقص مادرزادی و یا نقص در اثر آسیب ) می پردازد. البته جراحی بینی به دو منظور انجام می گیرد:

  • جراحی بینی عملکردی – که در این جراحی تیغه بینی اصلاح می گردد و عملکرد تنفسی فرد بهبود می یابد.
  • جراحی زیبایی بینی – در این نوع جراحی بینی به تغییر شکل بینی و تغییر سایز، کاهش سایز و برطرف کردن قوز بینی و … می پردازد. همچنین غضروف بینی تغییر شکل داده می شود.

همچنین در بسیاری موارد پهنای بینی نیاز به باریک شدن دارد و یا طول بینی نیاز به کوتاه شدن دارد. جراحی بینی عملکردی و اصلاحی می تواند همزمان با جراحی زیبایی بینی هم انجام گیرد. همچنین جراحی بینی می تواند با ژنیوپلاستی و یا جراحی چانه هم زمان انجام گیرد. معمولاً پیشنهاد می شود که تا رشد کامل بینی جراحی بینی به تعویق بیفتد. معمولاً از سن 17 سالگی به بعد فرد آمادگی لازم برای جراحی را دارد.

تکنیک های جراحی بینی

تکنیک های جراحی بینی

جراحی بینی به چه منظور انجام می گیرد؟

بینی یکی از مهم ترین اجزای صورت است که می تواند در شکل کلی صورت تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. جراح باید بیمار را در جریان اهمیت بسیار بالای جراحی و تاثیر بالایی که در ظاهر و هارمونی صورت می گذارد قرار دهد.

جراحی بینی به تغییر ظاهر لب بالا و تغییر ظاهر چانه هم کمک می کند. به بیان دیگر جراحی بینی به تغییر کلی ساختار صورت منجر نمی شود بلکه ظاهر صورت را به نوع متفاوتی نمایان می کند.

محدودیت های جراحی بینی

در چارچوب جراحی بینی عملکردی می توان به بهبود تنفس بیمار هم کمک کرد. جراح باید درباره تغییر مزمن مخاط بینی بیمار را آگاه کند. البته این مورد همیشگی نیست. کیفیت پوست در نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر می گذارد. پوست بینی ضخیم و چرب اجازه دست یابی به شکل بینی دلخواه را نمی دهد. محدودیت دیگر جراحی بینی وجود سوراخ های بینی بسیار بزرگ است.

البته در این موارد کاهش سایز بینی قطعاً شدنی است. در حقیقت در همه موارد جدا از یک تغییر شکل بزرگ در بینی ( مخصوصاً در نوک بینی) که تغییر بزرگی محسوب می شود، تمامی بخیه ها در زیر چین های بینی و داخل بینی مخفی می شوند.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر کاظم زرگری جراح بینی در کرج با مطب ایشان تماس حاصل فرمائید. شماره تماس مطب 02632216398 می باشد. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمائید.

نتیجه گیری

جراحی بینی تکنیک های مختلفی دارد و بر اساس نوع بینی و سایز آن و موارد مورد نیاز به تغییر باید از تکنیک مناسبی استفاده کرد. دو نوع از تکنیک های اصلی جراحی بینی به صورت جراحی بینی باز و بسته می باشند. جراحی بینی باز در مواردی که نیاز به اصلاحات زیادی است، استفاده می شود در حالی که جراحی بینی بسته در مواردی که نیاز به تغییرات جزئی باشد استفاده می شود.

منبع : https://www.doctissimo.fr/html/forme/beaute_chirurgie/fo_2461_nez.htm

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button