انتخاب برگه
دکتر کاظم زرگری » زیبایی و پیکرتراشی » فواید ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

فواید ابدومینوپلاستی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

فواید ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک نوع روش جراحی زیبایی است که منجر به سفت کردن ماهیچه های شکمی و برداشتن پوست های شل و چربی از ناحیه شکم می شود. بنابراین شکم ظاهری صاف و سفت و ماهیچه ای پیدا می کند. در طول زایمان بدن زنان دچار تغییرات ظاهری مخصوصاً در ناحیه شکم می شود. بعد از زایمان با کاهش وزن سریع شکم ظاهری افتاده پیدا می کند. بنابراین بسیاری از زنان خواستار انجام جراحی ابدومینوپلاستی می شوند.

در طول سال های 2000 تا 2014 تعداد انجام جراحی های ابدومینوپلاستی افزایش چشمگیری ( 87 درصد ) داشته است. بسیاری از این جراحی ها به اهداف زیبایی صورت گرفته اند ولی برخی از اهداف درمانی هم با انجام این جراحی به ثمر رسیده است. در ادامه مقاله با ما باشید تا به فواید ابدومینوپلاستی بپردازیم .

کاهش بی اختیاری ادرار با ابدومینوپلاستی

بعد از زایمان بسیاری از زنان به بی اختیاری ادرار ناشی از استرس مبتلا می شوند. در این شرایط مثانه توانایی کنترل دفع ادرار را ندارد و با سرفه زدن، عطسه زدن، ورزش کردن و حتی خندیدن، بدون کنترل و به صورت غیر ارادی، ادرار از فرد خارج می شود.

در بسیاری از موارد این عارضه بدون جراحی درمان می گردد. مطالعات نشان داده که بیمارانی که نیازمند مراقبت بیشتری هستند انجام ابدومینوپلاستی تاثیر مثبتی بر بی اختیاری ادرار آن ها داشته است. در طول جراحی با استفاده از بافت نرم نزدیک به لگن، انسداد مثانه جزئی ایجاد می شود و این مورد از بی اختیاری ادرار می کاهد.

فواید ابدومینوپلاستی

فواید ابدومینوپلاستی

بهبود عضلات ناحیه شکمی و بهبود ظاهری موقعیت شکم

بعد از کاهش شدید وزن یا بعد از زایمان های متعدد، عضلات شکم متورم می شوند و رژیم غذایی و ورزش به تنهایی نمی تواند به بهبود عضلات شکمی کمک کند. ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافی را بر می دارد و شکم را صاف می کند. عضلات ضعیف شکم باعث انحنای ستون فقرات به سمت جلو می شود. با ابدومینوپلاستی می توان به بهبود این وضعیت نیز کمک کرد. زیرا ماهیچه ها در این وضعیت تقویت می گردند. همچنین کمر درد فرد کاهش می یابد.

به منظور دستیابی به دیگر خدمات دکتر کاظم زرگری جراح ابدومینوپلاستی در کرج با مطب ایشان تماس حاصل فرمائید. شماره تماس مطب 02632216398 می باشد. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمائید.

درمان فتق شکمی با ابدومینوپلاستی

فتق شکمی زمانی رخ می دهد که روده ها و بافت های شکمی در دیواره شکمی از هم گسسته می شوند و تشکیل یک کیسه می دهند. دلایل احتمالی بسیاری برای فتق شکمی وجود دارد که شامل ضعف عضلات به دلیل کاهش وزن شدید یا جراحی هایی مانند سزارین و آپاندیس می باشند.

جراحی اصلاح فتق شکمی و ابدومینوپلاستی هر دو به اصلاح عضلات ضعیف شکمی و فشار وارده بر روی پوست شکم می پردازند. فتق شکمی به دلیل ضعف دیواره شکمی به وجود می آید.

عوارض ابدومینوپلاستی

به دلیل تقاضای بالای افراد برای این جراحی، برخی افراد بر این باورند که این جراحی پیچیدگی های خاصی ندارد. ولی باید بدانند که این جراحی اهمیت بسیار بالایی دارد و نیازمند یک تا 5 ساعت زمان برای انجام جراحی است که تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد. یک جراحی ابدومینوپلاستی حدود 4 الی 5 کیلوگرم چربی از بدن خارج می کند و پوست را از بافت های زیرین جدا می کند. بعد از آن بخیه هایی در ناحیه شکم زده می شود. بنابراین این جراحی پیچیدگی های خاصی دارد که نیازمند دقت و تجربه بالای جراح است.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/the-medical-benefits-of-a-tummy-tuck

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button