مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

بارداری و جراحی بینی

بارداری و جراحی بینی

بیشترین کاندید  های جراحی بینی، فراد جوان و نوجوان هستند که در این بین خانم ها بیشترین تعداد را در بر می گیرند. با این حال بسیاری از خانم هایی که قصد بارداری  و جراحی بینی را دارند و می خواهند تا جراحی بینی انجام دهند، برایشان بسیار مهم است که کدام را اول انجام دهند، و آیا می توانند در حین باردرای، جراحی بینی انجام دهند یا خیر.

در ادامه دکتر زرگری جراح بینی در کرج، توضیحاتی را در اختیار خانم های عزیز می گذارند تا راحت تر بتوانند درباره ی بارداری و جراحی بینی تصمیم گیری نمایند.

بارداری و جراحی بینی

جراحی بینی بعد از بارداری

علت این که بسیاری از جراحان بینی و متخصصین جراحی زیبایی عنوان می کنند که جراحی بینی قبل یا بعد از دوران بارداری و زایمان انجام شود این است که ممکن است انجام جراحی بینی در این دوران بر مادر و جنین آسیب های بزگشت ناپذیری وارد کند.

همچنین به دلیل تورم های که در دوران بارداری در بدن مادران عزیز ایجاد می شود، اصلا انجام این جراحی بینی در این دوران توصیه نمی شود. زیرا در نتیجه ی جراحی تاثیر منفی می گذارد.

علت های متعدد دیگری نیز می باشد که انجام جراحی بینی را همزمان با بارداری منع می کنند، مانند مصف برخی از دارو ها قبل و بعد از جراحی بینی است که جراح بینی برای فرد تجویز می کند و ممکن است برای جنین و مادر خطرناک باشد.

همچنین در دوران بارداری دارو هایی توسط مادر مصرف می شود که در پروسه ی جراحی بینی احتمال بروز عوارض جانبی مانند خونریزی برای مادر وجود دارد. به همین دلیل باید جراحی بینی را به بعد از زایمان موکول نمود.

حالا برای مادر این سوال پیش می آید که آیا می توان در دوران شیردهی، جراحی بینی انجام داد؟

جراحی بینی در دوران شیردهی

انجام جراحی بینی در دوران بارداری مانعی ندارد. دکتر زرگری جراح بینی در خصوص این شرایط این چنین بیان می کنند که به دلیل این که حین انجام جراحی بینی، از داروهای بیهوشی استفاده می شود، پس ممکن است بر روی نوزاد تاثیر گذاشته و برای او عوارضی را ایجاد نماید. پس توصیه می شود تا بعد ازاتمام دوران شیردهی نیز جراحی زیبایی بینی به تعویق بیوفتد.

همچنین بعد از ایمان بدن مادر دارای ورم های بارداری است و مدت زمانی را نیاز دارد تا این ورم ها از بین رود. پس بهتر است بعد از رسیدن به موقعیت مطلوب بدنی به فکر جراحی بینی باشید.

برای آن که بدن را به موقعیت برسانید موارد زیر را رعایت نمایید  تا بتوانید زود تر جراحی بینی کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

کاهش مصرف نمک بعد از زایمان (کمک به کاهش ورم بدن)

انجام ورزش و پیاده روی

مصرف دارو های تجویزی به منظور کاهش ریسک ابتلا به عفونت ها بعد از زایمان (ممکن است وجود عفونت در بدن باعث عوراضی بعد از جراحی بینی شود)

استفاده از مواد خراکی و دارو های خون ساز برای جایگزین کردن هر چه سریع تر خون از دست رفته. زیرا در صورت کم خونی نمی توانید جراحی بینی انجام دهید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button