جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم یکی از جراحی هایی است که اغلب افراد بخصوص خانم ها اقدام به انجام آن می کنند. برای انجام جراحی شکم راه های بسیاری وجود دارد که یکی از موثرترین روش هایی که انجام می گیرد جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی است.

از این روش معمولا برای از بین بردن چربی های اطراف شکم و پهلو و همچنین برای از بین بردن پوست های چروک و افتاده استفاده می شود.

در روش های دیگر جراحی زیبایی شکم معمولا بعد از عمل پوست فرد دچار چین و چروک های بسیاری می شود. در این روش سعی بر آن است که از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری شود و با جراحی ابدومینوپلاستی شکم را صاف می نمایند و دیگر چین و چروکی بعد از عمل مشاهده نخواهد شد.

این نوع جراحی معمولا برای افرادی مناسب است که دارای چربی های بسیاری هستند و نمی توانند به کمک لیپوماتیک این چربی ها را از بین ببرند.برخی از افراد نیز که نمی توانند ورزش کنند و یا اینکه با ورزش لاغر نشده اند می توانند از این روش استفاده کنند.

همچنین خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند و به همین دلیل دچار افتادگی شکم شده اند به کمک جراحی زیبایی شکم به روش ابدومینوپلاستی می توانند شکمشان را صاف کنند.

جراحی شکمابدومینوپلاستی چیست ؟

ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی شکم است که باعث سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم به حالت اولیه می شود.

جراحی شکم (ابدومینوپلاستی ) از مهم ترین جراحی های ترمیمی در دنیا است که می تواند باعث  تغییر شکل و فرم شکم و  اندام شما بشود ، بعد از این جراحی شکم شما لاغرتر، مسطح تر ( صاف تر)، سفت تر( بدون شلی و افتادگی) و بدون هرگونه خطوط استریا (خطوطی که در اثر کشیده شدن پوست بر روی آن ایجاد می شود) خواهد بود .این جراحی به طور مستقیم عوامل ایجاد کننده نافرمی و بدفرمی شکم را از بین خواهد برد .

 • پوست اضافه
 • چربی اضافه
 • عضلات شکمی شل شده

عواملی هستند که فرم کلی شکم را به هم ریخته و ظاهر فرد را چاق و نا فرم خواهد کرد .

ابدومینوپلاستی روشی است که در آن با برش پوست و چربی های اضافه ، شکم را تخت و صاف می کنند . هرچند که در نهایت اسکار باقی مانده در زیر شکم دیده خواهد شد ، اما با توجه به زیبایی اندام بعد از این جراحی ، وجود یک خط برش بسیار نازک بی اهمیت خواهد بود .

ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که شکم بزرگ و آویزانی دارند و روش هایی مانند رژیم غذایی و یا ورزش های سنگین تاثیری در فرم شکم آن ها ندارد ، در واقع افتادگی شکم در این افراد به قدری زیاد است که پوست قدرت لیفت آن را ندارد .

با مراجعه به متخصص جراحی خواهید دریافت که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر ، شاید روش های دیگر برای شما توصیه شود .

ابدومینوپلاستی کوچک یا مینی ابدومینوپلاستی

همانطور که بیان شد این روش به شکاف پوست و برداشتن لایه های چربی نیاز دارد ، در ابدومینوپلاستی کامل نیاز است تا جای ناف مجددا در نظر گرفته شود و برش های شکم تا نزدیکی پهلو ها خواهد بود ، اما در روش مینی ابدومینوپلاستی نیاز به ایجاد برش بسیار کوچک در زیر شکم است و جای ناف تغییری نخواهد کرد ، این جراحی برای افرادی مناسب است که تنها مقداری افتادگی دارند و یا اینکه شکم آنها حجم بالایی ندارد .

 

نحوه ی انجام جراحی ابدومینوپلاستی

در این جراحی پزشک با ایجاد برش هایی در ناحیه ی شکم و برداشتن چربی های اضافی، شکم را صاف می کند و در آخر پوست شکم را می کشد و در زیر شکم بخیه می زند.با اینکار افتادگی زیر شکم بیمار به طور کلی از بین رفته و شکم وی صاف خواهد شد.جراح برای ایجاد یک شکم صاف نیاز دارد تا برش های عمیقی به شکم وارد نماید ، معمولا برش ها از زیر شکم (بالای ناحیه تناسلی) تا کناره ی پهلو ها زده خواهند شد ، میزان چربی برداشته و یا پوست برش خورده به حجم و سایز شکم قبل از عمل بستگی دارد.

 

مدت زمان این جراحی با توجه به وضعیت عضلات شکم و میزان چربی ممکن است بین 3 الی 5 ساعت طول بکشد.البته عوامل دیگری نیز در این مدت زمان تاثیر گذارند مانند:

 • توقع بیمار
 • سلامت عمومی
 • سیگار
 • و…

انواع جراحی ابدومینوپلاستی

 • مینی ابدومینوپلاستی

در این جراحی که یک جراحی راحت و کوچک است برش هایی کوچک در ناحیه ی شکم ایجاد خواهد شد و حدودا 2 ساعت طول می کشد.این نوع جراحی برای بیمارانی مناسب است که مشکل پوستی و چربی اضافی آن ها در پایین شکم است.

 • ابدومینوپلاستی کامل

در این نوع جراحی برشی در زیر شکم از یک پهلو تا پهلوی دیگر است و معمولا برای افرادی به کار می رود که نیاز به حداکثر ترمیم دارند.همچنین در این نوع جراحی برش دور ناف ایجاد خواهد شد.بعد از عمل نیز لوله ای در محل جراحی خواهد بود که جهت خروج ترشحات است.

 • ابدومینوپلاستی گرداگرد

این نوع جراحی شکم یکی ازجراحی های وسیعی است که ممکن است تا دو مرحله نیز ادامه یابد.برش هایی که در این نوع جراحی انجام می شود به ناحیه ی پشت نیز امتداد می یابد و بیمار به دو صورت ممکن بر روی تخت قرار خواهد گرفت.ابتدا به شکم و سپس به پشت.

بعد از انجام جراحی های ابدومینوپلاستی نیاز است که مراقبت های لازم بعد از عمل صورت گیرد تا بتوان در کمترین زمان به بهبودی کامل دست یافت.

 

نکاتی در رابطه با ابدومینوپلاستی (جراحی شکم)

 • ابدومینوپلاستی یک جراحی برای کاهش وزن نیست.

این جراحی برای برداشتن چربی و پوست اضافی در این ناحیه است ،کاهش وزنی که در اثر برداشتن توده چربی اضافی شکم اتفاق می افتد، معمولا به کم تر از 10 پوند ( 4.5 کیلوگرم) می رسد بنابراین این روش بیشتر کاهش سایز را در پی خواهد داشت و چاقی سایر نقاط را به هیچ عنوان بر طرف نخواهد کرد .

 

 • بارداری بعد از جراحی ایدومینوپلاستی

بعد از جراحی شکم میتوان باردار شد ، این جراحی مانعی برای افرادی که قصد باردار شدن در آینده را دارد، ایجاد نخواهد کرد  و حتی هیچ اثرسویی بر بارداری آنها و رشد جنین شان نخواهد داشت. اما آنچه که در این میان حائز اهمیت است، آن است که بیماران باید بدانند که بارداری می تواند ظاهر شکم آنها را دوباره دستخوش تغییرات نامطلوب کند.

 

 • مصرف سیگار و آبدومینوپلاستی

توصیه می شود قبل از این جراحی مصرف سیگار را ترک نمایید ،زیرا سیگار عوارض جدی  را برای این جراحی در پی خواهد داشت .  افراد سیگاری لازم است که حداقل 15 روز قبل از انجام عمل ؛ سیگار خود را کنار گذاشته و در طول دوره نقاهت خود نیز از مصرف سیگار پرهیز کنند.

مزایای ابدومینوپلاستی

اخیرا عمل جراحی زیبایی در بین افراد از استقبال زیادی برخوردار شده است به طوری که از بین هر دو نفر یک نفر یک عمل جراحی یا زیبایی را انجام داده است. یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد به خصوص جوانان ، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی می باشد به طوری که این عمل مناسب افرادی است که چاقی کمی در اطراف شکم  داشته باشند و با رژیم غذایی استاندارد و ورزش های شکمی برطرف نشود این عمل بسیار مفید بوده و نتایج عالی را برای متقاضی به همراه می آورد.

اغلب اوقات افراد به طور ناگهانی دچار کاهش وزن می شوند و در ناحیه شکم پوست زائد و اضافی می آورد. به منظور کاهش و رفع این عارضه بهتر است که عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند. در این مقاله قصد داریم که کاندیدای ابدومینوپلاستی و مزایای ابدومینوپلاستی را ذکر کنیم.

مزایای ابدومینوپلاستی

کاندیدای ابدومینوپلاستی

افرادی که در ناحیه شکم پوست زائد و اضافی  مختصری دارند.

افرادی که چربی کمی در ناحیه شکم دارند.

افرادی که چاقی مفرط داشته اند و با کاهش ناگهانی وزن دچار افتادگی پوست  یا تجمع پوست در ناحیه شکم شده اند.

این پروسه مناسب افرادی است که چندین شکم زایمان داشته اند و بعد از آن شکم پوست اضافی آورده باشد.

فوائد ابدومینوپلاستی

با انجام جراحی ابدومینوپلاستی باعث برطرف شدن ترک های پوست شکم می شود و پوست صاف خواهد شد.

اگر فردی تحت عمل لیپوماتیک یا لیپوساکشن قرار بگیرد ممکن است که در ناحیه شکم پوست اضافی تجمع پیدا کند که بهترین روش برای خلاص شدن از این عارضه ابدومینوپلاستی خواهد بود.

این روش هیچ گونه خونریزی ندارد و فرد بلافاصله بعد از این پروسه می تواند بیمارستان یا کلینیک را ترک نماید.

با انجام این جراحی باعث جذابیت  در پوست شکم هم از نمای ظاهری و هم از نمای نیم رخ خواهد شد.

ابدومینوپلاستی هیچ گونه آسیبی به شریان های تغذیه در حین این عمل وارد نخواهد کرد.

چنانچه به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق مراجعه شود، فرد زودتر از بیمارستان یا کلینیک مرخص خواهد شد.

هیچ گونه عوارض جانبی خاصی برای متقاضی ندارد و دوره نقاهت کوتاه مدتی برای متقاضی به همراه دارد.

شایان ذکر است که بگوییم یکی از دغدغه های فکری افراد این است که زمانی که پوست کشیده می شود، ناف نیز به پایین کشیده می شود که جراح اقدام به ایجاد محل جدید برای ناف می کند که جای نگرانی ندارد و ناف را با عضلات شکم در ناحیه جدید می دوزند، هیچ گونه پروسه ای خطرناکی نیست.

 

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

باتشکر، مدیریت سایت دکتر زرگری

مطالب مرتبط
مزایای ابدومینوپلاستی
مزایای ابدومینوپلاستی اخیرا عمل جراحی زیبایی در بین افراد از استقبال زیادی برخوردار شده است به طوری که از بین هر دو نفر یک نفر یک عمل جراحی یا زیبایی را ...
READ MORE
مراقبت های لازم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی
مراقبت های لازم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی در جراحی ابدومینوپلاستی چربی و پوست اضافه زیر شکم برش داده می شود و سپس از محلی بالاتر از شکم به زیر شکم پیوند ...
READ MORE
قیمت ابدومینوپلاستی
قیمت ابدومینوپلاستی ابدومینوپلاستی چیست؟ آیا افراد خاصی این عمل را انجام می دهند یا همه می توانند این عمل را انجام دهند؟ علت انجام ابدومینوپلاستی چیست؟ هزینه و قیمت این عمل ...
READ MORE
ابدومینوپلاستی
بهترین جراح ابدومینوپلاستی ابدومینوپلاستی چیست؟ آیا برای انجام عمل ابدومینوپلاستی باید به یک جراح حاذق مراجعه کرد؟ ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیفت شکم؟ انتخاب جراح خوب در عمل ابدومینوپلاستی چه اهمیتی ...
READ MORE
شرایط لازم برای جراحی ابدومینوپلاستی
شرایط لازم برای جراحی ابدومینوپلاستی ابدو مینو پلاستی برای افرادی مناسب است که شکم آن ها به دلیل مختلف دچار افتادگی و شل شدگی شده است و در نتیجه پوست آن ...
READ MORE
مزایای ابدومینوپلاستی
مراقبت های لازم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی
قیمت ابدومینوپلاستی
بهترین جراح ابدومینوپلاستی
شرایط لازم برای جراحی ابدومینوپلاستی

۱۵ دیدگاه ها

 1. sssss

  لطفا هزینه این جراحی میگید؟پهلو هم شاملش میشه؟

  پاسخ
  • drzargari

   با سلام لطفا با شماره تلفن تماس بگیرید تا کامل راهنمایی شوید
   ۰۲۶۳۲۴۰۱۹۶۹ – ۰۲۶۳۲۲۱۶۳۹۸
   شکم با پهلو به همراه هزینه کیلینیک مبلغ ۵.۵ هست.

   پاسخ
 2. عصمت

  سلام ببخشید یک هفته استراحت برای عمل شکم کافیه

  پاسخ
  • drzargari

   بله معمولا کافیه

   پاسخ
 3. شهره

  سلام لطف میکنید بگین هزینه جراحی شکم و لیفت سینه همزمان چقدر میشه ممنون

  پاسخ
  • drzargari

   سلام،۱۲ میلیون

   پاسخ
 4. عصمت

  سلام
  عمل ابدومیونوپلاستی با لیفت سینه همزمان سخت نیس دردش قابل تحمل هست بعد برای هردو دوهفته استراحت کافیه

  پاسخ
  • drzargari

   سخت هست ولی بسیاری انجام میدن دوهفته کافیه

   پاسخ
 5. عصمت

  سلام بعد از ۹ ماه عمل ابدومینوپلاستی میشه حلقه لاری استفاده کرد یا ضرر داره

  پاسخ
 6. نیایش

  دکتر جان ورم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی چقدر طول میکشه تا بخوابه؟

  پاسخ
  • drzargari

   سلام در صورتی که به تمام دستورالعمل ها طبق دستور پیش روید، زودتر می خوابه

   پاسخ
 7. نیلوفر

  دکتر غبغب بزرگی ندارم ولی میگن با لیزر لیپولیز میشه برطرف کرد. دکتر جان این جراحی با بیهوشی انجام میشه؟

  پاسخ
  • drzargari

   سلام
   خیر نیازی به بیهوشی ندارد.

   پاسخ
 8. مجتبی

  با سلام عمل ابدومینوپلاستی برای آقایونی که دیابت نوع ۲ دارند عوارض دارد یا خیر و هزینه عمل چقدر میشود ؟

  پاسخ
  • drzargari

   سلام
   بله عوارض داره وبرای اقایان خوب نمی شود

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

Call Now Button