جراحی ترمیمی بینی

جراحی زیبایی بینی با هدف برطرف کردن نقص های بینی انجام می شود و امروزه طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است .اما جراحی بینی  خود دارای طیف وسیعی می باشد که ممکن است با اهداف دیگر نیز انجام بگیرد. جراحی بینی می تواند جنبه درمانی داشته باشد تا فرد بتواند مشکلات تنفسی خود را برطرف کند و یا اینکه تنها برای زیبایی و بالا بردن فاکتور های زیبایی انجام بگیرد .اما در برخی از موارد فردی جراحی بینی خود را انجام داده است و بعد از عمل بینی با مشکلات جدیدی رو به رو شده است  که در این موارد باید جراحی ترمیمی بینی انجام بگیرد.

جراحی زیبایی بینی

نتیجه جراحی بینی می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد مثلا جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی با یکدیگر متفاوت بوده و تکنیک های مختلفی برای هر کدام استفاده می شود. مثلا نقص های مربوط به بینی های استخوانی معمولا به برآمدگی و قوز بینی مرتبط می شود و در جراحی  بینی  استخوانی از حجم استخوان ها و غضروف بینی کاسته می شود اما در جراحی بینی گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم و ضعیف بودن اسکلت بینی تکنیک هایی برای تقویت تیغه بینی استفاده می شود.به هر حال تمامی این رو شهای استفاده شده در نتیجه جراحی موثر خواهد بود و در هر فردی با فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

جراحی بینی ترمیمی

شاید در جراحی بینی انجام شده برخی از جزییات توسط جراح بینی رعایت نشده باشد و فرد بعد از جراحی بینی با مشکلات جدیدی روبه رو شود از جمله  این مشکلات می توان به مشکلات تنفسی و یا ظاهری اشاره کرد.مثلا در بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک تمامی اقدامات انجام شده در بینی مشخص خواهد شد و در صورتی که کوچکترین اشتباهی توسط جراح بینی رخ داده باشد نمایان می شود.در جراحی ترمیمی بینی جراح بینی دارای محدودیت است و کار سخت تری را پیش رو دارد.در جراحی بینی اولیه اگر به پوست بینی آسیب زیادی وارد شده باشد جراحی بینی امکان پذیر نخواهد بود.

عمل بینی طبیعی

دلایل انجام جراحی ترمیمی بینی

برخی از دلایل این جراحی در زیر عنوان می شود که البته هر چقدر مقدار ایردات وارد شده در بینی بیشتر باشد امکان رسیدن به نتیجه دلخواه کمتر خواهد بود .
تقویت اسکلت بینی:یک جراح با تجربه می تواند  این مشکل را بر طرف کند و نوک بینی  را که معمولا در اثر اسکلت ضعیف به وجود می آید را برطرف  می کند.
برطرف کرن مشکلات کم برداشتن غضروف ها و یا استخوان ها ی بینی :در مواردی که قوز بینی به طور کامل برداشته نشده است و بینی همچنانن بزرگ می باشد .
اگر در جراحی بینی اولیه بینی انحراف دار و یا کج  شده باشد.
فرورفتگی در پشت بینی‌ (بینی‌ زینی شکل)

نامتقارن بودن سواخ های بینی

مشکلات ناشی‌ از برداشتن بیش از حد بافت های بینی‌: که در این موارد یک جراح متبحر می تواند با استفاده از پیوند غضروف از دیگر نواحی مانند گوش، بینی را ترمیم کند.به همین دلیل پیشنهاد می شود تا جای ممکن زمانی که به جراحی بینی اقدام می کنید اصراری بر کوچک شدن بیش از اندازه بینی و اصطلاحا بینی فانتزی نداشته باشید زیراعوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.
برخی از متخصصان معتقدند که  بهتر است  زمان انجام جراحی بینی ترمیمی یک سال بعد از جراحی بینی اولیه باشد اما در مواردی هم برخی از آسیب های وارد شده را می توان زود تر از یک سال برطرف کرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر کاظم زرگری

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =

Call Now Button